- My Forums
- Tiger Rant
- LSU Recruiting
- SEC Rant
- Saints Talk
- Pelicans Talk
- More Sports Board
- Fantasy Sports
- Golf Board
- Soccer Board
- O-T Lounge
- Tech Board
- Home/Garden Board
- Outdoor Board
- Health/Fitness Board
- Movie/TV Board
- Book Board
- Music Board
- Political Talk
- Money Talk
- Fark Board
- Gaming Board
- Travel Board
- Food/Drink Board
- Ticket Exchange
- TD Help Board
Customize My Forums- View All Forums
- Show Left Links
- Topic Sort Options
- Trending Topics
- Recent Topics
- Active Topics
Started By
Message
Posted on 10/12/23 at 6:08 pm to SW2SCLA
I did get lunch all you can eat pizza buffet at Pizza Inn the other day for 12 bucks
Posted on 10/12/23 at 6:08 pm to TorchtheFlyingTiger
quote:thus makes zero sense. I cook chicken all the time too. The chickens from the local butcher taste twice as good.
if you've got the most discerning palate stuffing yourself with puddin on the reg.
Posted on 10/12/23 at 6:17 pm to Bigfishchoupique
(no message)
This post was edited on 8/9/24 at 2:40 am
Posted on 10/12/23 at 6:23 pm to AmishSamurai
I paid 6 dollars for a dozen eggs the other day. Unreal 

Posted on 10/12/23 at 6:24 pm to Miketheseventh
LOL
You need to find a new place to shop. You can’t be serious
You need to find a new place to shop. You can’t be serious
Posted on 10/12/23 at 6:30 pm to notiger1997
quote:
I paid 6 dollars for a dozen eggs the other day
$1.09 at Aldi last time I was there about 2 weeks ago. $1.25 at Kroger.
Just checked Kroger, store brand vanilla wafers are $2.99 for 11 oz. Nilla Wafers are $5.49, 11 oz.
This post was edited on 10/12/23 at 6:36 pm
Posted on 10/12/23 at 6:34 pm to AmishSamurai
quote:
$6 for Vanilla Wafers
Where do you guys shop at..
Just checked the be inflated prices of instacart for my local Publix.
3.30
Posted on 10/12/23 at 6:41 pm to AmishSamurai
Chessman cookies are better for banana pudding
Posted on 10/12/23 at 6:42 pm to AmishSamurai
Baws, I just spent $6 on a box of Vanilla Wafers for a banana pudding recipe, the wife wants to try out.
——
Make sure the banana slices are soaked in lemon juice for a short bit. Keeps them from browning
——
Make sure the banana slices are soaked in lemon juice for a short bit. Keeps them from browning
Posted on 10/12/23 at 6:44 pm to lsufan112001
quote:
Make sure the banana slices are soaked in lemon juice for a short bit. Keeps them from browning
Also works for guacamole...
Posted on 10/12/23 at 7:09 pm to Sao
Yep. The industry is taking advantage because they can
Posted on 10/12/23 at 7:12 pm to AmishSamurai
quote:Say goodbye to the landlord for me
box of Vanilla Wafers
Sonsabitches always bored me
Posted on 10/12/23 at 7:19 pm to SirSaintly
quote:Oh look at Mr. Fancy Pants here and his $30 banana pudding.
Chessman cookies are better for banana pudding
Posted on 10/12/23 at 7:20 pm to Limitlesstigers
Just limit or stop eating out. You’ll survive
This post was edited on 10/12/23 at 7:22 pm
Posted on 10/12/23 at 7:22 pm to SW2SCLA
quote:So the consumer is partly to blame after all.
Two kolaches cost me $9 this morning. I almost cancelled my order and drove off
Posted on 10/12/23 at 7:29 pm to Miketheseventh
quote:
I paid 6 dollars for a dozen eggs the other day. Unreal
Large eggs were on sale at Kroger the other week. 18 for $1

Posted on 10/12/23 at 7:31 pm to AmishSamurai
Everyone stop paying it and them Nilla Wafers will be 3 dollars a month from now.
Posted on 10/12/23 at 7:33 pm to AmishSamurai
quote:
$6 for Vanilla Wafers.
$2.58 to order, go to store, and they bring to your truck.

Popular
Back to top
